Jak wybierać zabawy na urodziny dla dzieci?

Odpowiednio dobrane zabawy mogą uratować niejedne urodziny dla dzieci. Pytanie – które wybrać i dlaczego akurat te?

Urodziny dla dzieci to poważne przedsięwzięcie. Goście nie mogą się nudzić. Dobrze byłoby również, gdyby mogli oderwać się choć na ten czas od komputera i telewizji. Żeby jednak tak się stało, konieczne są odpowiednie zabawy. Angażujące, proste i dla dzieci zaskakujące. Takie, które sprawią, że urodziny dla dzieci Sosnowiec będą niezapomniane. Jakie to zabawy? Wystarczy sięgnąć pamięcią do czasów własnego dzieciństwa.

Zabawa nr 1: kulki z gazet

Trzeba określić czas i dostarczyć odpowiednią ilość starych gazet. A później uruchomić stoper i sprawdzać, kto wykonał najwięcej kulek. Ta prosta zabawa sprawi, że urodziny dla dzieci zyskają nowy wymiar – staną się polem rywalizacji. Sportowej i opartej na prasie.

Zabawa nr 2: bitwa na kulki

Skoro amunicja jest już gotowa, należy ją wykorzystać. Na przykład rozpoczynając bitwę kulkową. Jak zostanie przeprowadzona – to już rzecz małych strategów. Czy urodziny dla dzieci to dobre miejsce na taką bitwę? A czemu nie? W końcu chodzi o to, żeby się działo.

Zabawa nr 3: rzucanie kulkami do celu

Z wykorzystaniem tych samych rekwizytów. Należy wyznaczyć cel, na przykład miskę, wiadro albo obręcz i rzucać. Kto trafi, ten wygrywa. To może być przebój każdych urodzin. Emocje, ruch i rywalizacja z pewnością podkręcą nastroje.

Zabawa nr 4: taniec na gazecie

Na podłodze rozkładamy gazetę. Gra muzyka, dzieci tańczą. Potem wyłączamy muzykę, gazetę składamy na pół. I tak kilka razy, aż stanie się tak mała, że nie będzie można tańczyć. Kto będzie tańczył najdłużej, ten wygrywa.

Zabawa nr 5: miny na balonach

Na przyjęciu są balony. A balony można malować. I robić z nich główki wykonujące śmieszne miny.

Zabawa nr 6: podbijanie balonika

Jak długo można podbijać balonik, żeby nie upadł na podłogę? Warto się o tym przekonać w trakcie tej zabawy. Uwaga – wciąga. W sam raz na urodziny dla dzieci. Taką grę ciągnąć można bardzo długo i za każdym razem podnosić poprzeczkę.

Zabawa nr 7: przechodzimy pod sznurkiem

Dwie osoby trzymają sznurek, a reszta próbuje pod nim przejść. Poziom sznurka jest systematycznie obniżany. Wygrywa ten, kto przejdzie pod sznurkiem zawieszonym najniżej. Zabawa w sam raz na urodziny dla dzieci, ale chętnie wykorzystywana także przez dorosłych.

Zabawa nr 8: kubeczkowa wieża

Jednorazowe, plastikowe kubki to idealny materiał na wysoką wieżę. Jak wysoką? To zależy od sprawności budującego. Wygrywa ten, kto ułoży najwyższą. Przy tej zabawie sprawdzić można precyzję i cierpliwość budujących, ale też pokazać, jak jedne rzeczy zależą od innych.

Osiem przykładów zabaw na urodziny dla dzieci pokazuje, że tak naprawdę nie trzeba ani drogiego sprzętu ani wynajętych specjalistów. Wystarczy trochę wyobraźni i wspomnień z dzieciństwa, a niezapomniana impreza będzie gotowa.

Reklamy
%d blogerów lubi to: