Proteza czy implanty?

Zdrowe uzębienie jest dla człowieka bardzo ważne z wielu względów. Przede wszystkim zęby są niezbędne do gryzienia i rozdrabniania pokarmu. Zęby pełnią również funkcje estetyczne oraz umożliwiają poprawną wymowę , artykulację i wysławianie się. Z tych właśnie powodów utrzymywanie zębów w zdrowiu jest bardzo ważne. Czasami jednak w wyniku różnych wypadków, bądź też z wiekiem możemy stracić część lub całość uzębienia. W jaki sposób przywrócić zdrowe i silne zęby?

Istnieją dwie techniki umożliwiające odtworzenie uzębienia. Pierwszą z nich jest protetyka stomatologiczna.
Protetyka polega na odtwarzaniu naturalnych warunków uzębienia poprzez zastosowania specjalnych uzupełnień protetycznych. Można wyróżnić zarówno protezy ruchome i stałe. Protezy ruchome są możliwe do wyjęcia z ust. W zależności od rodzaju protezy tworzone są one z różnych materiałów. Uzupełnienia stałe to najczęściej protezy ceramiczne, pojedyncze korony lub całe mosty protetyczne składające się z kilku koron. Protezy ruchome to najczęściej protezy nylonowe lub akrylowe.

Druga metodą uzupełniania uzębienia jest implantologia stomatologiczna. Implantologia jest nowocześniejszym i bardziej funkcjonalnym ale jednocześnie odpowiednio droższym rozwiązaniem. Pomimo tego że cena implantów jest dość wysoka, to stosunek oferowanych korzyści do kosztów jest znacznie bardziej atrakcyjny od protetyki.

Implantologia polega ona na uzupełnianiu uzębienia przy pomocy implantów. Implanty Katowice pozwalają na trwałe przywrócenie estetycznego wyglądu uzębienia oraz ich funkcjonalności. Przy pomocy zabiegu wszczepiania implantologicznego możliwe jest odtworzenie zarówno pojedynczych zębów jak również całej jamy ustnej. Ze względu na wysoką biokompartybilność najpopularniejszym materiałem z którego wykonuje się implanty jest tytan.

Implanty sprawiają wrażenie naturalnych zębów. Tak samo również funkcjonują. Implanty stomatologiczne mają wpływ nie tylko na zdrowie pacjenta, ale również na poprawę jego samopoczucia. Osoby z wszczepionymi implantami swobodniej się uśmiechają i komunikują z innymi. W przeciwieństwie do osób noszących protezy osoby z implantami mogą jeść wszystko to na co mają ochotę. Osoby noszące protezy muszą unikać gum do żucia oraz potraw i produktów zawierających różnego rodzaju ziarna i orzeszki. Osoby z implantami nie muszą ich unikać.

Reklamy
%d blogerów lubi to: