Bezpieczeństwo w firmie

Osoby prowadzące własną firmę maja na swojej głowie wiele obowiązków. Niejednokrotnie różne sytuacje stawiają przed nimi różnego rodzaju problemu. Osobą prowadząca własną firmę i zatrudniająca dodatkowo inne osoby staje się pracodawcą. Dochodzi więc wiele nowych obowiązków i problemów takich jak zapewnienie odpowiednich standardów pracy, nadzór pracowników ale przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa firmy.

Bezpieczeństwo firmy to zarówno bezpieczeństwo jej mienia jak również bezpieczeństwo jej pracowników. Jak więc zadbać o bezpieczeństwo w swojej firmie? Przede wszystkim konieczne jest podjecie środków, które pomogą zapobiec wchodzeniu dna teren naszej firmy lub do jej siedziby nieproszonym osobom. Są na to dwa rozwiązania , które najlepiej stosować jednocześnie.

Pierwszym z nich jest zatrudnienie odpowiedniego personelu, który z jednej strony będzie weryfikował tożsamość osób wchodzących i wychodzących na tern naszej firmy, a z drugiej strony będzie pilnował czy w budynkach nie ma w określonej chwili niepożądanych osób oraz czy w danej chwili mienie firmy bądź własność pracowników nie jest w danej chwili zagrożona. Konieczne jest więc zatrudnienie osoby lub osób na stanowisku portiera oraz osób zajmujących się ochroną budynków.

Do głównych obowiązków portiera powinny należeć przede wszystkim wpuszczanie osób na teren firmy bądź do jej budynku, weryfikowanie tożsamości osób przychodzących i wychodzących, a w niektórych przypadkach również pilnowanie minia pracowników. Do obowiązków osób zajmujących się zabezpieczeniem budynków będą przede wszystkim obchody.

Drugą grupą zabezpieczeń firmy są różnego rodzaju zabezpieczenia elektroniczne. Jednym z tego typu rozwiązań jest wyposażenie konkretnych pomieszczeń w zamki na karty magnetyczne. Zabezpieczenie tego typu pozwoli na ograniczenie nieupoważnionym do tego osobom dostępu do określonych pomieszczeń takich jak magazyn czy pokój dla pracowników. Zamki na karty magnetyczne zabezpieczają przede wszystkim mienie firmy jak również mienie pracowników. Dodatkowo przy pomocy przyznawaniu odpowiednich uprawnień określonym kartom możliwe jest ograniczenie dostępu do niektórych pomieszczeń również pracownikom.

Innym rozwiązaniem elektronicznym zapewniającym bezpieczeństwo firmy jest również monitoring przy pomocy kamer. Monitoring pozwoli nam na jednoczesną kontrolę kilku punków w firmie które szczególnie mogą być podatne zarówno na zewnętrzne jak również wewnętrzne zagrożenie. Monitoring może być obsługiwany z poziomu pomieszczenia a nawet jednego stanowiska przez jedną osobę. Może to być również monitoring bezobsługowy dokonujące ciągłego zapisu na różnego rodzaju nośnikach.

Reklamy
%d blogerów lubi to: